Podsumowanie Sportwins Cup 2017

17 czerwca odbył się turniej juniorów młodszych, w którym wziął udział nasz zespół. Tradycyjnie rywalizacja sportowa odbyła się w hali Anilana przy ulicy Sobolowej. W rozgrywkach wzięły udział 4 zespoły w tym 2 były drużynami lokalnymi: Szkoła podstawowa numer 4 im. Komisji Edukacji Narodowej oraz UKS Nowa Łódź. Miło było nam gościć również zespół Suwalskich orłów oraz ULKS Józefinę dla której turniej ten okazał się zwycięski.

W pierwszym spotkaniu Łódzkie rekiny musiały uznać wyższość zespołu z Suwalszczyzny i pogodzić się z przegraną spotkania 5 do 0. Pomimo tak niekorzystnego wyniku nasz zespół grał według nakreślonej taktyki oraz założeń trenera jednak brak skuteczności oraz błędy indywidualne poszczególnych zawodników sprawiły, że nie udało się wbić ażurowej piłeczki do bramki przeciwnika. Dodatkowym elementem, który oddziaływał w tym dniu na niekorzyść naszych zawodników był stres związany z pierwszą historyczną konfrontacją juniorów młodszych z zespołami ligowymi. Spotkanie pokazało jak dużo elementów jest jeszcze do poprawy oraz ile pracy wciąż powinien wykonać nasz zespół by dogonić typowy Polski zespół ligowy. Drugie spotkanie rozgrywał zespół z Łodzi – SP4. Niestety było to starcie bardzo jednostronne i ciężkie dla zespołu z naszego miasta. Mecz ten zakończył się 16 do 1 dzięki czemu zespół z Józefiny złapał wiatr w żagle i o wiele prościej grało mu się tego dnia. Trzecie spotkanie to domowy pojedynek pomiędzy Nową i SP 4 który zakończył się 8 do 3. W tym meczu nasi zawodnicy od 1 minuty narzucili swoje tempo gry co zaowocowało strzelonymi bramki oraz  wygranym spotkaniem. Niestety dwie ostatnie gry pokazały jak dużo dzieli za równo nasz zespół jak i zespół zaprzyjaźnionych Orłow w starciu z Mazowiecką Józefiną, która pokonała kolejno Suwałki 13 do 1 i Nową 11 do 3. Pomimo niekorzystnego wyniku trener oraz zawodnicy reprezentujący tego dnia nasz team byli zadowoleni. „Józefina wygrała ale nie był to spacer” Łodzianie właśnie w tym meczu pokazali że potrafią walczyć pomimo niekorzystnego wyniku oraz  przewadze zespołu przyjezdnego.

 

Na 1 miejscu jak wspominaliśmy uplasował się zespół ULKS Józefiny. Druga lokata powędrowała tego dnia do Suwalskich Orłów, a brązowy krążek trafił do naszych juniorów. Pierwszy turniej i 1 medal może stanowić dobrą prognozę oraz fundament na przyszły oraz kolejne sezony, które czychają na naszych zawodników.

Zespół Uks Nowej z brązowymi medalami podczas „Sportwins Cup 2017 ©”

Zawodnicy oraz zarząd UKS Nowej Łodzi pragnie podziękować za pomocną dłoń oraz wsparcie, które nasi chłopcy otrzymali od firmy „Lody natrualne TRA LA LA” która postanowiła obdarować nasz zespół nowymi koszulkami co znacznie podniosło standard i prestiż naszej drużyny podczas tego wydarzenia.

Z cała pewnością możemy śmiało zaprosić na pyszne naturalne lody które znajdziecie w pasażu handlowym Oranżada przy ulicy Wujaka 7A w Łodzi i pamiętajcie! „No Ice Cream No Summer Dream”.

Nowe koszulki UKS Nowej w sezonie 2017/2018 w kategorii juniora młodszego.

Bardzo dziękujemy wszystkim zespołom, kibicom oraz interesariuszom, których mieliśmy okazję gościć tego dnia w naszym mieście i liczymy na to, że uda nam się spotkać za rok w podobnym lub jeszcze większym gronie.

Napisz komentarz

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com