UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY NOWA ŁÓDŹ

Historia | Aktualne Informacje | Zarząd | Zawodnicy UKS Nowa Łódź

HISTORIA KLUBU

Początki

Początki klubu UKS Nowa Łódź sięgają  roku 2007 kiedy to jedni z pierwszych trenerów Panowie Roman Twerdyk, oraz Waldemar Darewski założyli drużynę UKS Nowej Łodzi dla grupy młodych ambitnych ludzi w wieku gimnazjum, oraz liceum. Początkowo zespół nie brał udziału w rozgrywkach ogólnopolskich, jego celem było wyjeżdżanie i rozgrywanie turniejów na terenie naszego kraju. Jednym z pierwszych turniejów był Blast Floorball Cup.

W 2008 roku rada zespołu, oraz trenerzy zdecydowali o tym, że zespół musi się rozwijać i zgłosili drużynę do rozgrywek ligowych w kategorii juniora starszego w sezonie 2008/2009. Trzeciego kwietnia zespół  wystąpił w XII finale Mistrzostw Polski w kategorii juniorów starszych gdzie zajął ostatnie miejsce uznając wyższość rywali.

Aktualnie

W 2013 roku drużyna z Łodzi zapisała się brązowymi literami w historii polskiego unihokeja. Juniorzy młodsi z naszego zespołu sięgnęli po trzecie miejsce na mistrzostwach Polski ulegając tylko takim rywalom jak Fenomen Babimost, oraz Wiatr Ludźmierz. Obecnie w roku 2014 zespół reprezentuje barwy Łodzi w kategorii juniora starszego, oraz seniorów którzy reprezentują ekstraklasowy klub ULKS Józefina w którym grają od sezonu 2013/2014. 

UKS Nowa Łódź to jedyny profesjonalny unihokejowy klub na terenie województwa Łódzkiego.
Klub ściśle współpracuje z Polskim Związkiem Unihokeja, oraz Miejskim Szkolnym Związkiem Sportowym w Łodzi organizując imprezy sportowe dla szkół podstawowych, oraz gimnazjów.
Klub organizuje również szkolenia dla instruktorów unihokeja, a także szkolenia sędziowskie z zakresu znajomości przepisów dyscypliny.

ZARZĄD

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com