3 zawodników Nowej w Reprezentacji Polski U19!

3 lutego rozpoczynamy największy turniej unihokeja dla juniorów na ziemi Polskiej – Polish Cup. Jest to już 12 edycja tych rozgrywek. W tym roku po raz pierwszy w historii zobaczymy zawodników UKS Nowej w koszulce z Orzełkiem! Zawodników? Tak, ponieważ trener Deska powołał aż 3 graczy z Łodzi! Wyróżnieni zostali:
Adam Szczęsny

Jeden z najlepszych w swoim fachu do lat 19 w Polsce, jeden z najmłodszych zawodników. 3 w juniorze starszym, pod względem ilości obronionych strzałów, za to posiadający najlepszy procent udanych interwencji na podium. Dodaje mnóstwo pewności zawodnikom z pola, zawsze wesoły w szatni, na boisku jednak w 100% skupiony na piłce. Było już „leć Adaś, leć”, teraz czekamy na „broń Adaś, broń”!

Kasper Kuźnik

Świetny technicznie, bardzo wysoki (ponad 190 cm) zawodnik grający w Nowej od samego początku. Zaczynał na obronie, jednak dość szybko odnalazł się w ataku. Świetny strzał z zawijki, niewiele gorsze (jednak dalej na bardzo wysokim poziomie) strzały innymi metodami. Wytrzymały, nieustępujący, a mimo tego nigdy nie grający na faul. Czekamy na wiele bramek. „Kaspiego” zobaczymy prawdopodobnie na pozycji środkowego.

Kasper Kuźnik (drugi z lewej), Adam Szczęsny (pierwszy z lewej)

Kacper Tyczkowski

Grający z nami już 3 sezon, jednak posiadający ogromne doświadczenie z innych klubów jak Pionier Tychy czy Orły Suwałki. Fachowy obrońca, doskonale odnajdujący się również na środku, czasami też w ataku. Świetnie grający i forhendem i backhendem. Podobnie jak Adam, wprowadzający bardzo dużo spokoju. Mimo tego słynący ze swoich wejść w atak, w tym sezonie strzela bramkę za bramką. Świetnie zbudowany i potrafiący wykorzystać swoje warunki. Liczymy, że bardzo dużo wniesie swoimi wszystkimi atutami do młodzieżowej kadry.

Kacper Tyczkowski (z numerem 25)

Oprócz Nich zobaczymy również:

Jakuba Udzielę, Wojciecha Komperdę, Rafała Zachera, Karola Pelczarskiego, Kacpra Jaskierskiego, Daniela Widurskiego, Jakuba Słowakiewicza, Filipa Dominika i Macieja Niziołka (Wiatr Ludźmierz), Jakuba Korczaka (Górale Nowy Targ), Eryka Malajkę, Dawida Połomkę i Dawida Szefnera (Fenomen Babimost), Kamila Gałeckiego, Jana Jamskiego i Macieja Kalińskiego (MUKS Zielonka), Michała Skurę (Olimpia Łochów), Wojciecha Malajkę (FBC Ostrava) oraz Maksyma Helmana (FBC Malmo).

Pierwsze spotkanie odbędzie się już jutro z drużyną Szwajcarii. Wyniki oraz punkty naszych zawodników możecie śledzić na naszej stronie, oraz na stronie pzunihokeja.pl. Chłopaki, wierzymy w Was i w nasza kadrę! NOWA! POLSKA!

Zdjęcia wykorzystane w tym poście wykonał Leszek Łopuszyński.

Napisz komentarz

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com